אודות

בגיל 12 לקחתי מהספריה ספר מדע בדיוני של היינלין. הגיבור בסיפור נולד למשפחה שהיו בה כמה מבוגרים (ולא רק שני הורים).
אני זוכרת שהרעיון הזה תפס אותי ושאלתי את עצמי – למה אנשים לא חיים ככה?
כנראה שכבר כילדה היה בי צורך מתמיד לבחון את המוסכמות, ואף פעם לא אהבתי שענו לי "ככה זה" כששאלתי "למה". 

היום במבט לאחור אני יכולה לראות את המסע שעשיתי מניהול מלחמות כעורכת דין, לפתרון סכסוכים כמגשרת, לפיתוח מודל לקבלת החלטות כדי לעזור לאנשים לפתור דילמות וקונפליקטים, עד שהגעתי לעולם התקשורת המקרבת ולכלים להתמודדות עם פחד – כדי לעזור לאנשים לבטא את עצמם במלואם דרך יצירת אורח חיים ומערכות יחסים שמתאימים להם באמת. 

המסע המקצועי הזה נשזר במסע האישי שעבר דרך נישואים – וגירושים, דרך יצירת קשר חדש מלא אהבה ותקשורת עמוקה – קשר שבתוכו גם פיתחנו לא מעט כלים שעוזרים לנו לפתור קונפליקטים בחיים המשותפים שלנו, ודרך טוויסט לא קונבנציונלי – כשלפני כמה שנים החלטנו לפתוח את הקשר ולאפשר לעצמנו עוד אהבות ומערכות יחסים.

פתיחת הקשר היתה גם יציאה למסע של מחקר: 

כשאין פורמט מוכן, ואין כללים שמישהו אחר קבע – יש המון מקום לשאלות. 

מצאנו את עצמנו בוחנים את המוסכמות המקובלות על איך קשר אמור להראות – והחלטנו שאנחנו רוצים את זה אחרת. יצאנו לדרך מרגשת (עם אתגרים וגם רגעים מפחידים לעתים!), שדורשת המון תקשורת בינינו, דרך שבה יצרנו ואנחנו עדיין יוצרים לנו כללים חדשים שמתאימים לנו – למערכת היחסים שבה אנחנו באמת רוצים לחיות. 

המסע המקצועי והאישי הללו משתלבים היום בכתיבה שלי, בקליניקה ובסדנאות שאני מעבירה – כשאני עוזרת לאנשים ליצור לעצמם את החיים שמתאימים להם באמת.

בעבודה עם אנשים במערכות יחסים 

אני עובדת עם יחידים וזוגות, עם אנשים מהקהילה הגאה, וגם עם אנשים שבוחרים לחיות במערכות יחסים לא קונבנציונליות ומאפשרות (סווינג, פוליאמוריה, ומערכות פתוחות אחרות למיניהן), ועוזרת להם לגשת באומץ לדילמות שאורח החיים הזה מייצר, כדי שיוכלו ליצור לעצמם את מערכות היחסים שמתאימות להם באמת. 

הגישה שלי שמה דגש על זיהוי הצרכים העמוקים של כל אחד מבני הזוג (ולפעמים זה יותר מזוג) שיושבים מולי, ואני מלמדת כלים שמאפשרים להם לקחת אחריות מלאה על הצרכים שלהם, לבטא את עצמם בצורה עמוקה, חשופה ומלאה – לשמוע, ולהשמע – כשהשאיפה היא להגיע לחיים מאושרים, שבהם נענים הצרכים העמוקים של כולם. 

אני מלמדת טכניקות שעוזרות:

  • לגשת לנושאים טעונים ולשוחח עליהם בבטחון – כך שגם נושאים רגישים ו"פציצים" מקבלים מקום ובהירות
  • להרגיש חופש לבטא את הצרכים הכי עמוקים – ולהפחית מאד את הפחד וההסתרה שמתלווים לפעמים לצרכים כאלה
  • ליצור תקשורת שמאפשרת ביטוי עצמי וגם הקשבה עמוקה – כך שכולם מרגישים בטחון שיש להם מקום בקשר
  • לגשת לדילמות וקונפליקטים באופן שלוקח בחשבון את כל הצרכים, ומאפשר למצוא פתרונות יצירתיים

בעבודה עם אינדיבידואלים 

אני עוזרת לאנשים שנמצאים בצמתי חיים להבין מה גורם להם חוסר מנוחה במצב הקיים ומה הצרכים העמוקים שלהם. אני מלמדת כלים שעוזרים לפתור קונפליקטים ודילמות – ומאפשרים לקבל החלטות טובות (החלטות טובות הן החלטות שאין בהן פשרה על צרכים חשובים) ולפעול להגשמה שלהן מול אתגרי החיים. 

אז מאיפה האומץ לחיות כך?

כשאני מסתכלת לאחור נראה שכל שלב בחיי הוביל באופן טבעי לזה שאחריו, אבל כל צומת הביאה את הפחדים שלה. ליצור חיים שמתאימים לי – זה אומר לפעמים ללכת אל הלא נודע. לצאת מגבולות המקובל והידוע מראש – ולהתחיל ליצור! 

אני זוכרת תקופה שבה הייתי יושבת בלילה מול מחשב אבל לא רואה את מה שעל המסך, כי הפחד היה מחלחל בי – איך אסביר את השינוי שאני רוצה לעשות, ומה יהיה? 

אבל אני גם זוכרת את הרגע שבו חשבתי על בתי, שישנה אז בחדר הסמוך, ואמרתי לעצמי: מה אני מורישה לה?

ובאותו רגע בחרתי: אני רוצה להוריש לה את הדוגמא האישית – של אמא שעושה בעולם ובחיים שלה את מה שחשוב לה! אמא שמממשת את עצמה בבחירות שהיא עושה, שמביאה את עצמה בצורה הכי מלאה – בעבודה, במשפחה ובמערכות היחסים.

היום – כמה שנים מאוחר יותר – אני מודה לעצמי על אותו רגע של החלטה שאיפשר לי ליצור לעצמי חיים שאני אוהבת, בדרך נגעתי בחיים של אלפי אנשים ועזרתי להם לממש את עצמם, לתפוס מקום בעולם, ולבטא את הקול המיוחד שלהם בעשיה ובמערכות היחסים שלהם, בלי לוותר על עצמם, ועל הדברים שחשובים להם.

אשמח להיות כאן בשבילך – כדי לעזור לך לתפוס את המקום שלך ולבטא את הקול היחודי שלך – בחיים שלך ובמערכות היחסים שלך. כי אני מאמינה: כל אדם שמממש את עצמו ומביא את עצמו באופן מלא – הופך את העולם למקום יותר טוב.

קצת עובדות 

הסמכה למשפטיםב- 1996 הוסמכתי כעורכת דין ולאחר מכן למדתי גישור כשרק הופיע לראשונה בארץ. 

במקביל התחלתי ללמוד כלים להתפתחות אישית בדרך האימן, ומאוחר יותר ללמד ולהעביר סדנאות. 

ב- 2004 הקמתי יחד עם צוות של כשלושים מנחים שונים את תוכנית הלימודים פריזמה 21 – תוכנית שנתית אינטנסיבית וייחודית להתפתחות אישית ויזמות, שאותה ניהלתי בשנים הראשונות לפעילותה.

ב- 2011 הייתי שותפה (יחד עם דורון גושן) לפיתוח מודל מיקוד דינמי לקבלת החלטות שעוזר למצוא פתרונות שאין בהם פשרה, וב- 2014 הקמתי יחד עם דורון גם את פרוייקט האמיצות – שעוזר לנשים להקים עסקים בתחומים של אימון, טיפול, ייעוץ והנחיה, ולהתפרנס בשפע.

במקביל לכל זה הצטרפתי ב-2017 לתקופה מרגשת לצוות "המצפן" – התוכנית העמוקה ביותר בישראל לתקשורת מקרבת (בהובלת ארנינה קשתן), ובמקביל נסעתי לאירופה ללמוד כלים מתקדמים להבנה והתנהלות עם פחד (מטעם ארגון פמיננזה הבינלאומי).

ב- 2020 למדתי טיפול זוגי מבוסס מובחנות וראויות במכון מגד. 

הלמידה אף פעם לא מסתיימת, ואני ממשיכה להתמחות אצל מנחים מובילים בארץ ובחו"ל בכלים שונים מעולם התקשורת המקרבת, וכלים נוספים. 

היום אני עובדת עם יחידים וזוגות מכל רחבי הארץ ומהעולם בפגישות בקליניקה בגליל או דרך הזום, יש לי קורסים דיגיטליים ואנח גם מעבירה סדנאות והרצאות ברחבי הארץ.

בין הארגונים שהרציתי או הנחיתי במסגרתם

לוגו פריזמה 21
לוגו האוניברסיטה הפתוחה
לוגו האגודה הישראלית ליעוץ תעסוקתי
לוגו צבא ההגנה לישראל
לוגו מרכז מיתרים
לוגו רדיו מהות החיים
לוגו כאן תאגיד השידור הישראלי
אורלי וגיא
לוגו אישתר